27 Kvě

Podlahy ze vzácné borovice limba od společnosti Serafin Campestrini s.r.o. si zamilujete

Borovice limba je přímo nádherný jehličnan, jehož domovinou jsou Alpy. Je jí dobře ve vysokohorských podmínkách, a tak ji můžeme potkat například i v Tatrách nebo Karpatech. Borovice limba se od té naší klasické borovice lesní liší hned na první pohled. Limba má úplně jiný tvar koruny – kuželovitý a už od země ovětvený kmen. Vyrůstá až do výšky 22 m. Husté větve jsou poseté zelenomodrými stříbřitými jehlicemi dlouhými klidně i 12 cm. Protože se na jedné větvi střídá několik ročníků jehlic, vypadá to, že borovice limba nikdy neopadává. Dožívá se 400 a více let.

Na krutou zimu je borovice limba moc dobře připravená. Vždyť roste v nadmořské výšce nad 1 200 m. Je opravdu houževnatá a díky silné slupce jádra s přehledem vydrží i teploty do -60 °C. Není proto divu, že je tak oblíbená pro výrobu podlah. Přenáší do nich svou sílu a odolnost.

Věděli jste, že…

Severské národy limbu využívají v lidovém léčitelství na problémy s dýcháním? Proto se z ní získávají cenné esenciální oleje používané v aromaterapii. Tyto oleje jsou velmi příjemné, antibakteriální a podporují vykašlávání.

Objevte úžasné vlastnosti borovice limba

Protože se musela přizpůsobit drsným vysokohorským podmínkám, je dřevo borovice limba velmi silné a odolné. Je světlé, s výraznými rezavě hnědými letorosty, které následně hnědnou. Díky své kresbě s výraznými suky se borovice limba používá v nábytkářství a také v podlahářství.

Podlahy z borovice limba ocení ti, kdo mají rádi exkluzivní, přírodní, a hlavně originální materiály. Limba je ale ideální i pro alergiky a astmatiky. Uvolňují se z ní ony „léčivé“ silice prospěšné na celou dýchací soustavu.

Borovice limba je ideální do dětského pokoje Borovice limba udělá parádu i v ložnici

Kam se limba hodí?

I když se borovice limba řadí mezi houževnaté dřeviny, svou tvrdostí se nedá srovnat s dubem. Je sice o něco tvrdší než smrková podlaha, ale přesto ji příliš nedoporučujeme do hodně namáhaných prostor, jako je třeba obývák nebo kuchyně. Je ale ideální do ložnice a dětských pokojů, kde si maximálně užijete její vůni.

Je dobré ošetřit ji lakem nebo olejem. Přiklonili bychom se spíše k bezbarvé povrchové úpravě, aby mohla vyniknout krásná kresba dřeva. Konečné rozhodnutí je ale samozřejmě na vás. Jisté je, že s podlahou z borovice limba si domů pořizujete velmi luxusní kousek, který tu bude nejen pro vás, ale i pro vaše děti a vnoučata.

 

Více informací naleznete na: www.secacz.cz

Podobné články