02 Čvc

HDL Automation – bezpečná automatizace budov. Inteligentní dům není sci-fi.

Inteligentní a bezpečná domácnost? Proč ne!

Inteligentní dům dnes už není žádné sci-fi ani nedosažitelný luxus. Technologie jsou dostupné už i běžným domácnostem, klidně v paneláku. A díky bezdrátovým technologiím není potřeba nic bourat. Kromě komfortu, ušetření nákladů na energie bezpečná automatizace zajišťuje pohodový provoz domácnosti.

Obecně lze chápat inteligentní domácnost jako bydlení, které reaguje na potřeby obyvatel s cílem zvýšit jejich pohodlí, zpříjemnit jim zábavu, zaručit co nejvyšší bezpečí a snížit náklady na provoz. Ovládání funkcí domu obstarají například systémy automatizace od společnosti HDL Automation s.r.o. Tyto systémy řeší ovládání, monitorování a automatizaci všech systémů v domě, a to od osvětlení přes vytápění, stínění, klimatizace až po zabezpečení. Nutno uvést, že tyto systémy se hodí na většinu typů bydlení.

Co všechno inteligentní domácnost umí? Pojďme se podívat na nějaké příklady.

 

Můžeme začít automatickým ovládáním klimatizace, vytápění a stínění, což při vhodně nastavené kombinaci přináší výraznou finanční úsporu a komfort.

Zabezpečovací systémy ve spojení s řízeným osvětlením simulují přítomnost v domě ve chvíli, kdy jste na dovolené. Přispívají tak k výraznému zabezpečení nemovitosti. Časově nastavené zavlažovače se postarají o stále zelený trávník.

Automatické nastavení světelné scény v kombinaci se zatažením žaluzií či závěsů při zapnutí televize navodí příjemnou atmosféru. Odešli jste z domu, ale zapomněli jste zhasnout nebo vypnout žehličku? Nevadí. Vše vyřešíte z pohodlí své kanceláře nebo se o to postará Vaše chytrá domácnost sama, když vyhodnotí, že v domě nikdo není.

Příjemné a časově úsporné je rovněž otvírání garážových vrat při vašem příjezdu a jejich automatické zavření po vjezdu do garáže. Se čtečkou otisků prstů vstoupíte do domu bezpečně a pohodlně a vyhnete se starostem o klíče.

Velikým přínosem je, že získáváte přehled, co se doma děje, i když jste mimo domov, a to díky mobilnímu telefonu a všudypřítomnému internetovému připojení. Získáváte nad domem kontrolu, můžete jej vzdáleně ovládat.

www.hdl-automation.cz

Podobné články