05 Srp

Plastový šindel EUREKO DDS II je nejvariabilnější střešní krytina

Dříve bylo zcela běžné vidět stavby s dřevěnou střešní krytinou. Dnes je tento pohled daleko vzácnější a týká se spíše historických staveb a budov, které jsou památkově chráněné a takové provedení vyžadují. Dřevo sice stále zůstává jedním z nejoblíbenějších stavebních materiálů vůbec, ale co se týče střešní krytiny, stále častěji jej nahrazují jiné materiály.

Důvod je prostý. Dřevo má sice řadu skvělých vlastností a dlouho vydrží, ale to vše jen při správné, a poměrně náročné údržbě. Ta zahrnuje pravidelné nátěry nebo postřiky a také vždy hrozí větší nebezpečí toho, že bude dřevo snadněji podléhat klimatickým vlivům nebo dřevokaznému hmyzu. Takové nebezpečí u jiných materiálů nehrozí, a tak řada lidí zcela logicky volí jiné varianty, které většinou vychází i finančně lépe.

Právě jedním z relativně nových materiálů, který si však i za svůj krátký čas na trhu stihl vydobýt pevné místo mezi jinými střešními krytinami, je plastový šindel EUREKO DDS II. Jedná se o konstrukčně velmi věrnou napodobeninu klasického šindele, která však ale vyniká v mnoha oblastech, kde dřevo mírně zaostává. Byl vyvinut jako střešní krytina s všestranným využitím, to znamená, že se její použití nemusí omezovat jen na samotnou střechu. Dá se využít i jako obklad a na každém místě si plní svou funkci perfektně.

Proč plast?

Plastový šindel je vlastně vylepšenou variantou klasického dřevěného šindele, který se osvědčil po dlouhá desetiletí. Při jeho vývoji se vycházelo ze znalostí výroby a pokládky dřevěného šindele, což bylo promítnuto i do konstrukce plastové šablony. Na první pohled si jsou oba šindele velmi podobné, plastový šindel je velmi věrnou napodobeninou toho dřevěného a střecha pokrytá plastovým šindelem je k nerozeznání od té která má dřevěný šindel.

Šablony plastového šindele se vyrábí i ve všech potřebných variantách k vykrytí nároží či úžlabí na šikmé sedlové střeše. Přechody jsou velmi plynulé a pokládka je velmi snadná a intuitivní. Řada lidí si ji dokonce provede sama s pomocí zevrubného návodu, ale není problém nechat práci na odbornících a ušetřit si čas i starosti. Koneckonců správná pokládka je prvním krokem k úspěchu a dlouhé životnosti střešní krytiny.

Jak lze plastový šindel využít?

Použití plastového šindele vlastně není nijak limitováno. Díky jeho podobnosti s dřevěným šindelem jej lze hravě použít na všechny povrchy a místa, kam by šel umístit šindel dřevěný. Typicky se tedy jedná hlavně o:

  • Střechy rodinných domů
  • Střechy chalup či chat či zahradních domků
  • Dokonalá podobnost s dřevěným šindelem dokonce přesvědčila i památkáře, kteří často povolí tento typ šindele i na památkově chráněné objekty
  • Hodí se i na jakékoliv moderní stavby, a i obklady fasád apod.

Plastový šindel EUREKO se vyrábí z velmi odolných plastů, které z velké míry pocházejí z automobilového průmyslu. Mimo to, že je to dobrá volba pro vaši peněženku a vaši spokojenost, plastový šindel je i velmi ekologická varianta, která se snaží šetřit životní prostředí a využívá ke své výrobě materiál, který by jinak skončil na skládkách. Tyto velmi odolné a tvrdé plasty se poté dále zušlechťují s pomocí barviv a plniv tak, aby výsledný produkt splňoval všechna očekávání a požadavky. Tyto postupy plast chrání před UV zářením a vlivy klimatických podmínek. Životnost takového materiálu je pak přibližně 50-70 let a my se nebojíme poskytovat minimální záruku až na dobu 30 let.

www.drdlik.cz/drdlik-plastovy-sindel-eureko-dds-ii

Pozvánka:

Přijďte se podívat na plastový šindel EUREKO DDS II z blízka na stavební veletrh FOR ARCH.

Termín konání: 17. – 21. 9. 2019
Místo konání: PVA EXPO Praha Letňany
Náš stánek: hala č. 1 stánek č. D02

Těšíme se na Vaši návštěvu.
DRDLIK.CZ

Podobné články