19 Zář

Dostupná automatizace domu

Automatizace domu vyvolává představu luxusu spojeného s vysokými cenami. Pořízení automatizované domácnosti přitom nemusí nutně představovat nedostupnou investici. HDL Automation s.r.o. nabízí sdružený modul, který jednoduše přemění dům v inteligentní dům. Ovládat osvětlení, stínění, vytápění, spotřebiče a další funkce lze nástěnnými ovládacími prvky či vzdáleným přístupem z počítače nebo z mobilního zařízení přes aplikaci. Systém rovněž umožňuje nastavení automatických akcí v závislosti na čase a vstupech ze snímačů. Vše můžete vidět na veletrhu FOR ARCH v Praze – Letňanech, ve dnech 17.-21. září 2019.

SDRUŽENÝ MODUL

Jde o kombinovaný modul, jenž nahradí až 5 jiných modulů: modul ethernetové brány, modul výkonových relé, modul stmívače, modul ovládání závěsů, modul k připojení klasických spínačů a okenních a dveřních kontaktů. Jinými slovy, jedná se o multifunkční modul schopný ovládat celý byt či menší dům. Jedním jediným prvkem, umístěným v rozvaděči, se řídí až 24 různých funkcí tzv. chytré domácnosti – zapínání, vypínání, stmívání osvětlení, zatahování či roztahování závěsů, předokenních rolet, ovládání vytápění, klimatizace, otvírání a zavírání garážových vrat, zapínání a vypínání spotřebičů jako je odtahový ventilátor, televizor, žehlička, ventily pro závlahu atd.

OVLÁDÁNÍ

Uvedené funkce mohou být ovládány automaticky, např. řízení osvětlení podle venkovního svitu nebo uživatelem, a to nástěnnými ovládacími prvky či z mobilního telefonu odkudkoliv. Přes aplikaci lze nahlížet stav každého pokoje, na dálku ho řídit, např. vypnout zapomenuté světlo prázdného pokoje nebo předem nastavit klimatizaci. K tomu všemu nyní přistupuje možnost ovládat elektrickou instalaci hlasem, pomocí tzv. hlasového asistenta ALEXA od firmy Amazon.

Ovládání aplikací

OVLÁDACÍ PRVKY A ZÁSUVKY

Ovládací prvky jsou nejviditelnější a nejexponovanější součástí systému automatizace. Proto je na ně kladen zvláštní důraz. V nabídce jsou různé varianty designového provedení nástěnných ovladačů a zásuvek tak, aby zapadly do interiéru a spolehlivě sloužily.

Zásuvky ve stejném designu s ovládacími panely elegantně doplňují interiér. V různém provedení zajišťují jak připojení spotřebičů, tak i datové připojení moderních elektronických zařízení.

Ovládací prvky

CENOVÁ DOSTUPNOST

Fakt, že sdružený modul nahradí až 5 jiných modulů, se významně projeví nejen v jednodušší instalaci, ale zejména v pořizovací ceně automatizace domácnosti, která se stává dostupnou a využitelnou i v běžných bytech.

Pokud vás chytré bydlení od HDL Automation s.r.o. zaujalo a chtěli byste se dovědět více, můžete nás osobně navštívit ve dnech 17.-21. září na veletrhu FOR ARCH 2019 v Praze-Letňanech, hala 4 nebo v showroomu v Praze a Ostravě. Dostupné informace naleznete také na www.hdl-automation.cz. Náš tým je připraven vám kromě informací a cenové nabídky poskytnout i projekt inteligentní elektroinstalace.

Podobné články