08 Říj

Chytré budovy na vlastní oči

Život v současné společnosti nabízí v oblasti bydlení nevídané možnosti, mezi něž patří i ovládání různých funkcí domu. Obecně lze chápat automatizovanou budovu, neboli smart building, jako objekt, který reaguje na potřeby uživatelů s cílem zvýšit jejich pohodlí, zpříjemnit jim zábavu či práci, zaručit co nejvyšší bezpečí a snížit náklady na provoz. Ovládání funkcí domu obstarají například systémy automatizace od společnosti HDL Automation s.r.o. Tyto systémy řeší ovládání, monitorování a bezpečnou automatizaci všech systémů v objektu, a to od osvětlení přes vytápění, stínění, klimatizaci až po zabezpečení. Nutno uvést, že tyto systémy se hodí na většinu typů budov, a to nejen vzhledem k pokročilé technologii sběrnicového a bezdrátového řešení včetně vzdáleného ovládání, ale i z důvodu nadčasového designu nástěnných ovládacích prvků. Jak to vypadá v realitě? Seznámit se s řešeními společnosti HDL je možné všude na světě.

Rodinný dům – Jihlava, Česká republika

Automatizovanými domy se můžeme inspirovat i v České republice. Vlastník domu se rozhodl využít téměř všechny smysluplné funkce HDL systému. Systémově pojatá automatizace objektu integrovala autonomní systémy – zabezpečení, vytápění, osvětlení, audio, zavlažování atd. do jednoho, a tím odpadla potřeba studovat několik návodů na obsluhu, užívat různé koncové aplikace, řešit vícero servisních firem.

Pasivní dům – Oslo, Norsko

Díky automatizaci objektu došlo k významným úsporám energie. Progresivní myšlení majitelů vedlo k tomu, že již v projektové dokumentaci domu zohlednili i případné budoucí požadavky na doplnění. Do projektu zahrnuli také dodatečné přístupové porty a rozšířený kabelový svazek. Systémy HDL řídí v daném případě osvětlení, vytápění, větrání, klimatizaci, zabezpečení, stínění a jsou připraveny na rozšíření dle potřeb a finančních možností majitelů.

Víkendový dům – Petrohrad, Rusko

HDL pomohlo novým majitelům víkendového domu splnit si svůj sen. Především mít možnost trávit volný čas v rekreačním středisku Otha Park severně od Petrohradu, a také vlastnit plně automatizovaný dům, který se stará sám o sebe, když rodina není přítomna. Navíc lze dům ovládat vzdáleně a dohlížet na správnou funkčnost. Do řešení HDL byly integrovány všechny autonomní systémy, které jsou již v domě nainstalovány. Lze ovládat osvětlení, vytápění, klimatizaci, stínění, audio, vstup do domu, vlhkost v domě, satelit TV, domácí kino, vnitřní kamerový okruh, rozmrazování námrazy na střeše, septik.

Chytrý byt, Tel Aviv, Izrael

Udržení příjemné teploty v domě je v kterékoliv zemi Středního východu a v poslední době i u nás, výzva. Při vysokých denních a nízkých nočních teplotách potřebují obyvatelé domů řídicí systém, který je opravdu účinný. Řešení HDL splňuje i požadavek na měření vnitřní, vnější teploty a vnitřní kvality vzduchu, což umožňuje systému, aby podle nich sám nastavoval vytápění, větrání, klimatizaci a stínění.

KONTAKT

Pokud vás HDL chytré budovy zaujaly, můžete se osobně seznámit se systémy a vidět některé jeho automatizované funkce na vlastní oči. Navštivte nás v našem showroomu v Praze, Ostravě. Více informací naleznete na www.hdl-automation.cz, kde si můžete stáhnout vzorovou ukázku automatizace domácnosti 4+kk nebo kancelářského patra včetně rámcové cenové kalkulace.

Podobné články