19 Pro

Funkčnost je samozřejmost, design odlišuje

Design ovladačů dotvoří vzhled vašeho domova

Domov by měl být místem, kde se výrazně projeví osobnost jednotlivců. Volbou materiálu, barev, ikon, gravírování a podsvícení tlačítek, čel panelu, obrázků na LCD displej vytváříte vlastní vzhled ovládacích prvků chytrého bydlení, které ladí s osobitou představou účelné a útulné domácnosti. Chytrý domov může automaticky řídit osvětlení, vytápění, stínění, zabezpečení a další funkce domu, ale řada z nás se rovněž spoléhá na nástěnné ovladače, neboť ne vše lze dopředu naprogramovat a nechceme ztratit možnost vlastního okamžitého rozhodnutí.

Ovládací prvky HDL, součást systémového řešení chytré domácnosti, se neustále vyvíjí. Kromě vypínání a zapínání umožňují, kromě možnosti vypínání a zapínání umožňují zvolit si hudební kanál, díky zabudovanému teplotnímu čidlu zkontrolovat teplotu v místnosti, nastavit topení nebo jedním stiskem spustit vícero akcí, tzv. scény, kdy se např. rozsvítí zvolená světla v obývacím pokoji, zatáhnou se závěsy a pustí se televize. Posun nastává i v designu vypínačů či aplikacích pro vzdálené ovládání. Prohlédněme si nejnovější ovládací prvky.

Tlačítkové

Množství ovládaných prvků jedním ovladačem lze zvýšit nejenom větším počtem tlačítek, ale i způsobem stisku tlačítka, které rozliší krátký a dlouhý stisk nebo dvojklik a podle toho provede odlišnou funkci.

S LCD displejem

Panely nabízí stránky s povely k vypínání a zapínání spotřebičů nastavitelné podle potřeb uživatele. Pro snadnější nastavení má dopředu vyhrazené stránky k ovládání hudby, klimatizace, podlahového topení, přístupového zabezpečovacího systému atd.

 

Zásuvky

Zásuvky ve stejném designu s ovládacími panely elegantně doplňují interiér a není potřeba je skrývat. Přívod elektřiny do zásuvky se dá na dálku vypínat, a tím ovládat připojené elektrické spotřebiče. Konec starostem okolo zapomenuté zapnuté žehličky.

Držáky na iPad

Ovládacím prvkem se může stát i vlastní iPhone nebo iPad. Aby bylo chytré zařízení na viditelném, stálém a pro všechny přístupném místě, HDL Automation nabízí hliníkové nástěnné držáky. Vnitřní stranu držáku lze dekorovat obrázkem, fotografií, která je viditelná v případě vyjmutí iPadu. Díky vestavěné nabíječce odpadá starost o dobíjení.

  

www.hdl-automation.cz.

Podobné články